What kinds of costs are

  1. A restaurant menu has 5 kinds of soups, ten kinds of main courses, six kinds of desserts, and eight kinds of drinks. If a
    1. answers icon 1 answer
    2. jelai asked by jelai
    3. views icon 1,468 views
  2. A store sells clothes for men. It has 3 kinds of jackets, 7 kinds of shirts, and 5 kinds of pants. Find the number ofways a
    1. answers icon 1 answer
    2. Alex asked by Alex
    3. views icon 1,495 views
  3. A pancake shop serves 3 kinds of pancakes,5 kinds of syrup,and 2 kinds of juice.How many different breakfast combinations are
    1. answers icon 4 answers
    2. MIKI asked by MIKI
    3. views icon 1,095 views
  4. You are buying two kinds of notebooks for school. A three-ring notebook costs $6, and a spiral notebook costs $3. You must have
    1. answers icon 1 answer
    2. sarah asked by sarah
    3. views icon 1,641 views
  5. What kinds of costs are involved in making a decision to shut down?
    1. answers icon 0 answers
    2. corey trower asked by corey trower
    3. views icon 612 views
  6. The title "Two Kinds" refers to the statement by the mother that there are only two kinds of daughters: "Those who are obedient
    1. answers icon 8 answers
    2. Janaya asked by Janaya
    3. views icon 1,175 views
  7. The title "Two Kinds" refers to the statement by the mother that there are only two kinds of daughters: "Those who are obedient
    1. answers icon 2 answers
    2. the questinator asked by the questinator
    3. views icon 2,351 views
  8. When given three given kinds of meat, three kind of cheese, and three kinds of bread of bread. Lisa can make 27 kinds of
    1. answers icon 1 answer
    2. M asked by M
    3. views icon 1,257 views
  9. A corner store sells two kinds of baked goods: cakes and pies. A cake costs $14 and a pie costs $8. In one day, the store sold
    1. answers icon 1 answer
    2. Jane asked by Jane
    3. views icon 1,955 views
  10. A corner store sells two kinds of baked goods: cakes and pies. A cake costs $5 and a pie costs $7. In one day, the store sold 15
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 126 views