Ask a New Question
Search
What does donut tip mean
At Chester’s Bakery, a box of 12 donuts sells for $8.50. What is the unit price of the donuts in the box, rounded to the
1 answer
17 views
A group of people in new Yorkm made a very large round jelly donut which broke the world record for donut size, it weighed 1.5
3 answers
asked by
logan
857 views
Which terms correctly complete the sentence? The Kuiper Belt is shaped like a _____, and the Oort Cloud is shaped like a _____.
3 answers
asked by
Unknown
77 views
Morning Donuts tracked how many of each type of donut were recently sold.
jelly-filled donuts 3 cake donuts 2 cream-filled donuts
1 answer
asked by
Math
137 views
QUESTION 2
2 / 8 Think about the article. Which happened first? The Salvation Army sent women to the front lines. The United
1 answer
44 views
Kenneth pays for a donut at the convenience store. The donut costs
$ 1.70 $1.70, and Kenneth paid with a $ 2 $2 coin. How many
1 answer
29 views
Which terms correctly complete the sentence?
The Kuiper Belt is shaped like a _____, and the Oort Cloud is shaped like a _____.
1 answer
asked by
I would rather read
77 views
QUESTION 1
1 / 8 Suppose you were writing a summary of the article. Which of these would be most important to put in the summary?
1 answer
39 views
A donut shop charges $.70 for each donut and $.30 for a carry out box. Shirley has five dollars to spend. At most how many
1 answer
asked by
Lauren
1,008 views
1.
At Donut King, 4 of the last 16 donuts sold had sprinkles. What is the experimental probability that the next donut will
1 answer
19 views