Type your response in the box. A supermarket sells fruit

  1. Type your response in the box.A supermarket sells fruit snacks by the box. Each box holds x packages of strawberry snacks and y
    1. answers icon 1 answer
    2. John B asked by John B
    3. views icon 256 views
  2. At a supermarket, you can buy a six pack of 500ml bottles of a fruit drink for £3, or a 2 litre bottle of the same fruit drink
    1. answers icon 1 answer
    2. Antony Joseph asked by Antony Joseph
    3. views icon 67 views
  3. At a supermarket,pineapple sells for $1 per pint(16 oz).Greg wants to buy eightin 40-oz cans of pineapple juice from the
    1. answers icon 3 answers
    2. amelia asked by amelia
    3. views icon 746 views
  4. Note: Your teacher will grade your response to ensure you receive proper credit for your answer.A recipe calls for 4 pounds of
    1. answers icon 3 answers
    2. Your Local Emo Freak asked by Your Local Emo Freak
    3. views icon 156 views
  5. The Royal Fruit Company produces two types of fruit drinks. The first type is60% pure fruit juice, and the second type is 100%
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 1,221 views
  6. The Royal Fruit Company produces two types of fruit drinks. The first type is 40% pure fruit juice, and the second type is 60%
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 159 views
  7. The Royal Fruit Company produces two types of fruit drinks. The first type is65% pure fruit juice, and the second type is 90%
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 3,456 views
  8. At a supermarket, pineapple juice sells at $1 per pint (16 ounces). Greg wants to buy eighteen 40-ounce cans of pineapple juice
    1. answers icon 9 answers
    2. Marsha asked by Marsha
    3. views icon 1,511 views
  9. At a supermarket, pineapple juice sells at $1per unit (16ounces). Greg wants to buy eighteen 40- ounce cans of pineapple juice
    1. answers icon 1 answer
    2. Angela asked by Angela
    3. views icon 529 views
  10. at a supermarket, pineapple juice sells at $1 per pint (16 oz). Greg wants to buy eighteen 40-ounce cans of pineapple juice from
    1. answers icon 1 answer
    2. teresa asked by teresa
    3. views icon 723 views