Ask a New Question
Search
Two watermelons and three honeydews
Joel bought some mangoes, honeydews and watermelons. 5/9 of the fruit bought were mangoes, 1/3 of the fruit bought wore
1 answer
152 views
Uncle Teo sold some watermelons and honeydews. He collected a total of $506. He sold the honeydews at $5 each and a watermelon
2 answers
asked by
Anonymous
252 views
A store owner had 505 kg of fresh honeydews. The honeydews contained 60% water when fresh. One week later, there was only 50%
1 answer
asked by
Anonymous
262 views
Two watermelons and three honeydews cost $48. Each honeydew costs twice as
much as each watermelon. What is the cost of a
1 answer
asked by
Anh Quân
249 views
Margo's soccer coach brought a large bag of watermelons to practice. The mass of the bag with all the watermelons in it was 12
2 answers
asked by
Jennifer
1,285 views
Look at these details from a paragraph about the same topic:
Watermelons are usually round, but they can also be square or
1 answer
5 views
Two watermelons and three honeydews cost $48. The cost of each
honeydew is twice as much as each watermelon. What is the cost of
1 answer
asked by
Anonymous
472 views
x (wagon loads) y (watermelons)
1 8 2 16 3 24 4 32 During the summer, Sarah picks watermelons for her uncle. The table shows the
1 answer
51 views
x (wagon loads) y (watermelons)
1 8 2 16 3 24 4 32 During the summer, Sarah picks watermelons for her uncle. The table shows the
1 answer
61 views
Charlotte is buying three large watermelons for her summer party. Watermelon costs $0.46 per pound. Charlotte weighs her
1 answer
asked by
Kayla
88 views