Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does

  1. Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)
    1. answers icon 11 answers
    2. views icon 89 views
  2. An ice cream shop makes 240 quarts of ice cream in 4 hours. How many quarts could be made in 12 hours?Responses A480 qt 480 qt
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 33 views
  3. Olivia has two gallons and 3 quads of vanilla ice cream 1 gallon into quarts of chocolate ice cream left over from a party what
    1. answers icon 3 answers
    2. jenifer asked by jenifer
    3. views icon 457 views
  4. An ice cream factory makes 150 quarts of ice cream in 5 hours. How many quarts could be made in 35 hours?
    1. answers icon 2 answers
    2. I like kpop asked by I like kpop
    3. views icon 305 views
  5. Two quarts of ice cream cost $6.52. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)* 1 point $0.75 per pint
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 104 views
  6. Two quarts of ice cream cost $9.40. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)* 1 point $1.50 per pint
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 109 views
  7. Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)* 1 point $0.69 per pint
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 137 views
  8. Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart) *1 point $0.69 per pint
    1. answers icon 12 answers
    2. jakie ozborn asked by jakie ozborn
    3. views icon 1,826 views
  9. QuestionWhich of the following statements would access the fourth item in a list named ice cream? (1 point) Responses ice
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 128 views
  10. You have a 96-ounce pitcher of lemonade. How many quarts of lemonade do you have?(1 point)Responses 3 quarts 3 quarts 12 quarts
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 46 views