Ask a New Question
Search
Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does
Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)
11 answers
89 views
An ice cream shop makes 240 quarts of ice cream in 4 hours. How many quarts could be made in 12 hours?
Responses A480 qt 480 qt
1 answer
33 views
Olivia has two gallons and 3 quads of vanilla ice cream 1 gallon into quarts of chocolate ice cream left over from a party what
3 answers
asked by
jenifer
457 views
An ice cream factory makes 150 quarts of ice cream in 5 hours. How many quarts could be made in 35 hours?
2 answers
asked by
I like kpop
305 views
Two quarts of ice cream cost $6.52. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)
* 1 point $0.75 per pint
1 answer
104 views
Two quarts of ice cream cost $9.40. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)
* 1 point $1.50 per pint
1 answer
109 views
Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)
* 1 point $0.69 per pint
1 answer
137 views
Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart) *
1 point $0.69 per pint
12 answers
asked by
jakie ozborn
1,826 views
Question
Which of the following statements would access the fourth item in a list named ice cream? (1 point) Responses ice
1 answer
128 views
You have a 96-ounce pitcher of lemonade. How many quarts of lemonade do you have?(1 point)
Responses 3 quarts 3 quarts 12 quarts
1 answer
46 views