Ask a New Question
Search
Trent knows that 1 pint
What was an outcome of the Council of Trent?
The Council of Trent stopped the selling of indulgences. The Council of Trent deemed
2 answers
asked by
faith
2,049 views
Trent knows that 1 pint equals 16 fluid ounces his punch recipe calls for 3 pints of pineapple juice how many fluid ounces of
1 answer
38 views
Two quarts of ice cream cost $9.40. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)
* 1 point $1.50 per pint
1 answer
109 views
Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart) *
1 point $0.69 per pint
12 answers
asked by
jakie ozborn
1,826 views
Two quarts of ice cream cost $6.52. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)
* 1 point $0.75 per pint
1 answer
104 views
Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)
* 1 point $0.69 per pint
1 answer
137 views
Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)
$0.69 per pint $2.74 per
1 answer
14 views
Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 Dints = 1qual )
$0.69 per pint $2.74 per
1 answer
asked by
Help
99 views
Trent is skiing on a circular ski trail that has a radius of 0.9 km. Trent starts at the 3-o'clock position and travels 2.6 km
1 answer
asked by
Nevaeh
2,253 views
What was an outcome of the Council of Trent?
the council of Trent stopped the selling of indulgences the council of Trent
2 answers
asked by
malia
5,536 views