Ask a New Question
Search
Toffees are bought at 4
David bought one dozen toffees .He ate 1/3 of them.How many toffees are left?
4 answers
asked by
Nana
1,455 views
Meenu had some toffees to be distributed equally among some children. if she put 5 toffees each in a packet, she found only 3
1 answer
asked by
amit
964 views
A sweet cost 35 paise and a toffee cost 65 paise. Mrs naeem bought 4 sweets and some toffees. she spent Rs 4.00 altogether. How
2 answers
asked by
Iman
792 views
toffees are sold in packs of 8. Tony buys 4 packs. He eats 25 toffees. How many toffees are left?
2 answers
asked by
Anonymous
1,295 views
mark makes easter eggs.each egg contains 6 toffees,the toffees being selected from 3 different sorts.how many different
0 answers
asked by
ceetah
968 views
A bag contains 12 toffees. Kate eats 3 of them and josh eats 4 . What fraction of the toffees are left ?
9 answers
asked by
Anonymous
1,842 views
Toffees are bought at 4 for a rupee and the same number at 6 for a rupee. Then, they
are mixed and sold at 5 per rupee. What is
1 answer
asked by
Anonymous
656 views
( d ) Toffees cost t cents each and pieces of fudge cost f cents each.
Tjaa buys 8 toffees and 3 pieces of fudge. ( i ) Write
1 answer
30 views
Susan has a bag of sweets containing 7 chocolates and 5 toffees. Ahmad has a bag of sweets containing 3 chocolates, 4 toffees
0 answers
asked by
Ataul
1,673 views
Mimi has a bag of sweets containing 7 chocolates and 5 toffees. Robin has a bag of sweets containing 3 chocolates,
4 toffees and
1 answer
asked by
ines
459 views