Ask a New Question
Search
Three dozen muffins cost $9.00.
Round each number to the nearest 10 before multiplying to find your answer. Remember that a dozen equals 12. Josh baked 13 dozen
1 answer
94 views
Round each number to the nearest 10 before multiplying to find your answer. Remember that a dozen equals 12.
Josh baked 13 dozen
1 answer
11 views
Question
Round each number to the nearest 10 before multiplying to find your answer. Remember that a dozen equals 12. Josh baked
1 answer
9 views
Noah made 1 1/2 dozen blueberry muffins and 1 3/4 dozen lemon muffins. He needs to take 5 dozen muffins to the bake sale. How
4 answers
asked by
Felicity
2,507 views
what is the cost of 1 dozen muffins and 9 dozen muffins
2 answers
asked by
tanzia d.
1,688 views
hannah made 4 dozen muffins. list the ways in which she could package the muffins so that there would be the same number of
1 answer
asked by
kamleen
491 views
Question
If three dozen muffins cost $9, what is the cost per muffin?(1 point) Responses $0.25 $0.25 $4.00 $4.00 $0.50 $0.50
1 answer
asked by
Better be right BOT
82 views
Find the cost of buying 4 dozen of exercise books at sh 6000 per dozen,a half dozen of pencil at sh 2050 per dozen,5 dozen
2 answers
asked by
kelvin
686 views
If three dozen muffins cost $9, what is the cost per muffin?(1 point)
Responses $0.25 $0.25 $4.00 $4.00 $0.50 $0.50 $3.00 $3.00
1 answer
asked by
myworldwha
182 views
If three dozen muffins cost $9, what is the cost per muffin?(1 point)
Responses $0.25 $0.25 $4.00 $4.00 $0.50 $0.50 $3.00
1 answer
asked by
Blocks
157 views