There were some grapefruits and

  1. Which is the following is the best deal?A: six small grapefruits for a $1 B: four medium grapefruits for a $1 C: Three large
    1. answers icon 1 answer
    2. rmz asked by rmz
    3. views icon 551 views
  2. Use technology or a z-distribution table to find the indicated area.The weights of grapefruits in a bin are normally distributed
    1. answers icon 1 answer
    2. student asked by student
    3. views icon 1,957 views
  3. The diameters of grapefruits in a certain orchard are normally distributed with a mean of 5.52 inches and a standard deviation
    1. answers icon 1 answer
    2. Michael asked by Michael
    3. views icon 602 views
  4. On Saturday, Paula sold all her mangoes, oranges and grapefruits at the market. 60% of the fruits were mangoes, 25% of the
    1. answers icon 2 answers
    2. Martha asked by Martha
    3. views icon 726 views
  5. Carlo buys $14.40 worth of grapefruit. Each grapefruit costs $0.80.a. How many grapefruits does Carlo buy? b. At the same store,
    1. answers icon 2 answers
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 473 views
  6. The diameters of grapefruits in a certain orchard are normally distributed with a mean of 6.45 inches and a standard deviation
    1. answers icon 1 answer
    2. Laynette asked by Laynette
    3. views icon 455 views
  7. At Mrs. Livingston's favorite grocery store, oranges are sold in bags of 10 and grapefruits are sold in bags of 6. Mrs.
    1. answers icon 3 answers
    2. Isabel asked by Isabel
    3. views icon 529 views
  8. There were some grapefruits and durians in Container A and Container B. In Container A, the ratio of the grapefruits to the
    1. answers icon 8 answers
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 327 views
  9. george, paul, and courtney are sharing 2 grapefruits, how much does each person get?
    1. answers icon 1 answer
    2. anabelle asked by anabelle
    3. views icon 353 views
  10. A dealer bought some grapefruits for $1.04. After throwing away 4 bad ones, he sold the other ones at 6 cents apiece more than
    1. answers icon 3 answers
    2. Erica asked by Erica
    3. views icon 550 views