The total cost of gasoline

  1. Gasoline costs $2. 50 per gallon.Which graph represents the relationship between the number of gallons of gasoline purchased and
    1. answers icon 1 answer
    2. Styxx asked by Styxx
    3. views icon 76 views
  2. Write the function rule for the total cost in dollars of gasoline if w gallons of gasoline for $6 per gallon
    1. answers icon 1 answer
    2. Frida asked by Frida
    3. views icon 1,965 views
  3. a local gas station uses the formula c= 0.635L+ 6.25 to charge customers who want to buy gasoline and a car washwhat is the
    1. answers icon 1 answer
    2. cait asked by cait
    3. views icon 474 views
  4. a local gas station uses the formula c= 0.635L+ 6.25 to charge customers who want to buy gasoline and a car washwhat is the
    1. answers icon 2 answers
    2. amber asked by amber
    3. views icon 581 views
  5. a 12.0 gallon gasoline tank holds 66.0 pounds of gasoline. If this gasoline cost $3.50/gallon, what is the cost of 1 gram of
    1. answers icon 1 answer
    2. sarah asked by sarah
    3. views icon 1,613 views
  6. the total cost of gasoline varies directly with the number of gallons purchased. gas costs $1.77 per gallon write a direct
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 42 views
  7. Use the image to answer the questionStore a cost of gasoline per gallon. Store cost of gasoline per gallon the propositional
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 63 views
  8. Kevin decides to mix grades of gasoline in his truck. He puts in 5 gallons of regular and 10 gallons of premium for a total cost
    1. answers icon 1 answer
    2. larry asked by larry
    3. views icon 1,209 views
  9. Use the image to answer the question.Store A - ($) Cost of Gasoline per Gallon (15, 60), (10, 40), (5, 20), (0, 0) Store B - ($)
    1. answers icon 1 answer
    2. nobody asked by nobody
    3. views icon 33 views
  10. The total cost of gasoline varies directly with the number of gallons purchased. Gas costs $1.89 per gallon. Write a direct
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 62 views