Ask a New Question
Search
The total cost of gasoline
Gasoline costs $2. 50 per gallon.
Which graph represents the relationship between the number of gallons of gasoline purchased and
1 answer
asked by
Styxx
76 views
Write the function rule for the total cost in dollars of gasoline if w gallons of gasoline for $6 per gallon
1 answer
asked by
Frida
1,965 views
a local gas station uses the formula c= 0.635L+ 6.25 to charge customers who want to buy gasoline and a car wash
what is the
1 answer
asked by
cait
474 views
a local gas station uses the formula c= 0.635L+ 6.25 to charge customers who want to buy gasoline and a car wash
what is the
2 answers
asked by
amber
581 views
a 12.0 gallon gasoline tank holds 66.0 pounds of gasoline. If this gasoline cost $3.50/gallon, what is the cost of 1 gram of
1 answer
asked by
sarah
1,613 views
the total cost of gasoline varies directly with the number of gallons purchased. gas costs $1.77 per gallon write a direct
1 answer
42 views
Use the image to answer the question
Store a cost of gasoline per gallon. Store cost of gasoline per gallon the propositional
1 answer
63 views
Kevin decides to mix grades of gasoline in his truck. He puts in 5 gallons of regular and 10 gallons of premium for a total cost
1 answer
asked by
larry
1,209 views
Use the image to answer the question.
Store A - ($) Cost of Gasoline per Gallon (15, 60), (10, 40), (5, 20), (0, 0) Store B - ($)
1 answer
asked by
nobody
33 views
The total cost of gasoline varies directly with the number of gallons purchased. Gas costs $1.89 per gallon. Write a direct
1 answer
62 views