Ask a New Question
Search
The student store sells pencils
The student store sells pencils for $0.75 each and erasers for $0.25 each. A student can buy a bundle that consists of 2 pencils
1 answer
8 views
A store sells packages of pencils. Which package offers the best unit price? 12 pencils for $3.36 12 pencils for $3.36 15
1 answer
asked by
.
185 views
A store sells packs of pencils that each contain a different number of pencils different packs are Listed $1.80 for six pencils
1 answer
79 views
A store sells packs of pencils that each contain a different number of pencils. The different packs are listed:
$1.80 for 6
1 answer
126 views
A store sells packs of pencils that each contain a different number of pencils. The different packs are listed:
$1.80 for 6
1 answer
99 views
A store sells packs of pencils that each contain a different number of pencils. the different packs are listed:
A $1.80 for 6
1 answer
67 views
a store sells y+3 boxes of pencils. each box has 5y-7 pencils. how many pencils does the store sell?
1 answer
asked by
leaky
494 views
the supply store sells 4 pencils for every 5 pens the store sold 28 pencils yesterday how many pens did it sell
1 answer
69 views
A school store has 1,200 pencils in stock and sells and average of 25 pencils per day. The manager reorders when the number of
3 answers
asked by
Ashley
2,694 views
The school store has 1200 pencils in stock and sells an average of 25 pencils per day. The manager reorders when the the number
1 answer
asked by
loyeakuld
332 views