Ask a New Question
Search
The store is selling lemons
The store is selling lemons at $0.33 each. Each lemon yields about 2 tablespoons of juice. How much will it cost to buy enough
5 answers
asked by
Roy
5,529 views
The store is selling lemons at $0.34 each. Each lemon yields about 2 tablespoons of juice.
How much will it cost to buy enough
2 answers
asked by
Freddie
2,330 views
Tanishas mother buys 38 lemons. they know it takes 8 lemons to make 80 ounces of leomonade. Does Tanisha need more lemons? If
1 answer
asked by
Luis
699 views
Tanisha's mother buys 38 lemons. They know it takes 8 lemons to make 80 ounces of lemonade. Does Tanisha need more lemons ?If
2 answers
asked by
angle2016
1,061 views
"Find each percent of markup?"
5.)Store's cos:$26 selling price:$39 6.)Store's cost:$125 selling price:$168.75 7.)Store's
4 answers
asked by
#FreeGucci
1,641 views
The price of lemons at a local grocery store is $7.25 per pound. Which function rule shows how the cost of lemons, y, depends on
1 answer
asked by
oh
174 views
The cost price of 400 lemons is equal to the selling price of 320 lemons. Then the profit percent is
2 answers
asked by
niroj
610 views
Keith pick 42 lemons from the orchard,and gave 21 lemons to Mike.How many lemons does Keithh have now
1 answer
asked by
skyler
348 views
Keith pick 42 lemons from the orchard,and gave 21 lemons to Mike.How many lemons does Keithh have now
1 answer
asked by
skyler
323 views
For Jevonte's lemonade recipe, 10 lemons are required to make 15 cups of lemonade. At what rate are lemons being used in lemons
1 answer
33 views