Ask a New Question
Search
The root pens means way
An office supply store sells 128 pens in each bag. A business bought 9 bags of pens one month and 7 bags of pens the next month.
1 answer
10 views
The root pens means way out of distribute. What does the word recompense mean?
1 answer
43 views
The root pens means weigh out or distribute. What does the word recompense mean?
1 answer
66 views
An office supply store sells 128 pens in each bag. A business bought 9 bags of pens one month and 7 bags of pens the next month.
1 answer
asked by
drake
22 views
ok i'd appreciate it if someone could give me the answer to this one problem and tell me how its solved so i can do the rest on
0 answers
asked by
Jake T.
774 views
At Office Mart, a box of 10 ballpoint pens costs $8. What is the unit price?(1 point)
Responses 1.25 pens/$1 1.25 pens/$1 0.80
1 answer
asked by
googoogaga
246 views
At Office Mart, a box of 10 ballpoint pens costs $8. What is the unit price?(1 point)
Responses 1.25 pens/$1 1.25 pens/$1
1 answer
asked by
songoku
122 views
At Office Mart, a box of 10 ballpoint pens costs $8. What is the unit price?(1 point)
Responses $1.25/pen $1.25/pen 0.80 pens/$1
1 answer
248 views
At Office Mart, a box of 10 ballpoint pens costs $8. What is the unit price?(1 point)
Responses $1.25/pen $1.25/pen 1.25 pens/$1
1 answer
asked by
Lucy connexus 6th grade
18 views
At Office Mart, a box of 10 ballpoint pens costs $8. What is the unit price?(1 point)
Responses $0.80/pen $0.80/pen 0.80 pens/$1
1 answer
203 views