The ribbon measured 4/5 of a yard. Jamie trimmed off

  1. The ribbon measured 45of a yard. Jamie trimmed off a piece from the ribbon that was 12 of a yard. How long is the other piece of
    1. answers icon 1 answer
    2. T315 asked by T315
    3. views icon 13 views
  2. The ribbon measured 4/5of a yard. Jamie trimmed off a piece from the ribbon that was 1/2 of a yard. How long is the other piece
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 17 views
  3. Sandra has ribbons that are 3/4 yard, 2/6 yard, and 4/7 yard long. She needs to use the ribbon longer than 2/3 yard to make a
    1. answers icon 2 answers
    2. Etel asked by Etel
    3. views icon 1,213 views
  4. A store is selling ribbon by the yard might bought 8 yd of red ribbon each yard cost $3.50 complete south of work and equation
    1. answers icon 1 answer
    2. Consider the advertisement offering a promotion of asked by Consider the advertisement offering a promotion of
    3. views icon 7 views
  5. A store selling ribbon by the yard Mike bought eight yards of red ribbon each yard cost $3.50 complete and solve the working
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 134 views
  6. Tom used 5/8 yard of ribbon to tie weights on the tail of his kite. He cut the length of ribbon in equal pieces that were 1/12
    1. answers icon 3 answers
    2. Thomas asked by Thomas
    3. views icon 1,735 views
  7. A store is selling ribbon by the yard. Mike bought 8 yd of red ribbon. Each yard cost $3.50. complete and solve the working
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 171 views
  8. A store is selling ribbon by the yard night bought 8 yards of red ribbon every yard cost $3.50 complete and solve the working
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 99 views
  9. A store is selling ribbon by the yard Mike bought 8 yards of red ribbon Each yard cost $3:50. Complete and solve the working
    1. answers icon 1 answer
    2. urmotherr asked by urmotherr
    3. views icon 103 views
  10. A store is selling ribbon by the yard Mike bought 8 yards of red ribbon Each yard cost $3:50. Complete and solve the working
    1. answers icon 1 answer
    2. urmotherr asked by urmotherr
    3. views icon 86 views