The proportional relationship between cost and pints of blueberries is

  1. The proportional relationship between cost and pints of blueberries is shown in the table.Blueberries (in pints) 4 10 Cost (in
    1. answers icon 1 answer
    2. Tom Kaulitz asked by Tom Kaulitz
    3. views icon 103 views
  2. The proportional relationship between cost and pints of blueberries is shown in the table.Blueberries (in pints) 3 5 Cost (in
    1. answers icon 1 answer
    2. Tom Kaulitz asked by Tom Kaulitz
    3. views icon 70 views
  3. A farmers’ market manager needs to purchase pints of blueberries and pints of strawberries. His display for berries can hold
    1. answers icon 3 answers
    2. T asked by T
    3. views icon 1,220 views
  4. A fruit stand sells 8-ounce containers of blueberries for $4.00. If y represents the cost of x ounces of blueberries, which
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 13 views
  5. Which situation is best modeled with a division expression?the total cost of 4 pints of strawberries that sell for $3 each the
    1. answers icon 1 answer
    2. tasmina hates redwan he is an ugly b**** asked by tasmina hates redwan he is an ugly b****
    3. views icon 11 views
  6. It takes 14pints of blueberries to make 4 jars of blueberry jam. CLEAR CHECK How many pints of blueberries does it take to make
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 35 views
  7. At a grocery store, blueberries come packaged in 8-ounce containers for $2.80. At a farmer's market, blueberries cost $4.20 for
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 12 views
  8. A recipe book shows measurement conversions for cups to pints. It shows that 3 cups converts to 1.5 pints and 5 cups converts to
    1. answers icon 1 answer
    2. Tom Kaulitz asked by Tom Kaulitz
    3. views icon 74 views
  9. It takes 14 pints of blueberries to make 4 jars of blueberry jam. How many pints of blueberries does it take to make 1 jar of
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 65 views
  10. Customers can pick their own blueberries any Blueberry Hill. They pay $5 to enter the patch snd $4 per round for the blueberries
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 11 views