The price of shrimp at

  1. The sale price of shrimp at a local grocery store is $1.15 for the first ounce and $0.95 for each additional ounce. Which
    1. answers icon 8 answers
    2. The Weekend asked by The Weekend
    3. views icon 4,864 views
  2. The sale price of shrimp at a local grocery store is $1.15 for the first ounce and $0.95 for each additional ounce. Which
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 175 views
  3. The price of shrimp at a local grocery store is $2.25 for the first ounce and $1.95 for each additional ounce. Write a function
    1. answers icon 1 answer
    2. ray asked by ray
    3. views icon 131 views
  4. Britney spears her grilled shrimp so the product of the numbers of shrimp is 1001. If the number of shrimp on each spear is a
    1. answers icon 1 answer
    2. Jeana asked by Jeana
    3. views icon 847 views
  5. Often, a goby fish and a shrimp will live together in a burrow the shrimp has dug in the sand. The shrimp is almost blind and
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 56 views
  6. Nicholas sold pounds of shrimp in 4 hours. So, he sells shrimp at a rate ofpounds of shrimp per hour. At this rate, he would
    1. answers icon 1 answer
    2. Grace Conner asked by Grace Conner
    3. views icon 228 views
  7. Kevin stuffs shrimp in his job as a seafood chef. He can stuff 1200 shrimp in 4 hours. When his sister helps him, they can stuff
    1. answers icon 1 answer
    2. Dee asked by Dee
    3. views icon 1,991 views
  8. A scientist wants to determine the best conditions for hatching brine shrimp eggs. In alaboratory, brine shrimp hatch at room
    1. answers icon 3 answers
    2. hoover asked by hoover
    3. views icon 2,303 views
  9. 14 of 2014 of 20 Items12:29 Question Bill is a fisherman on the Gulf Coast, and he has noticed that over the past several years,
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 112 views
  10. The cost for 4.5 pounds of shrimp is $20.52.Find the unit price in dollars per pound. If necessary, round your answer to the
    1. answers icon 1 answer
    2. Desperate asked by Desperate
    3. views icon 124 views