Ask a New Question
Search
The price of a notebook
Shop A sold a notebook for $1200. This was 125% of the price of a similar notebook sold in Shop B. Find the price of the
1 answer
asked by
Al
968 views
"Ella necesita un cuaderno" quiere decir:(2 points)
Responses They need a notebook. They need a notebook. I need a notebook. I
1 answer
asked by
Optional
37 views
De quelle couleur est le cahier? This question is asking:
(2 points) Responses Do you have a notebook? Do you have a notebook? Do
1 answer
asked by
Sam
94 views
De quelle couleur est le cahier? This question is asking:
(2 points) Responses Do you have a notebook? Do you have a notebook? Do
1 answer
asked by
Somethingishere
126 views
The price of a notebook has dropped to
$3.50 today. Yesterday's price was $3.75 . Find the percentage decrease. Round your answer
1 answer
asked by
Kevin
153 views
The price of a notebook has dropped to $3.30 today. Yesterday’s price was $3.80. Find the percentage decrease. Round your
1 answer
82 views
The Science Notebook for each unit counts as a grade for which assignment?
Question 5 options: The notebook is not required The
1 answer
27 views
is "notebook papers" right?
or should it be: notebook paper i'm looking for the plural form but i feel like notebook papers
2 answers
asked by
amy
492 views
If 5 notebooks cost $3.25 what is the unit price of the notebook
3 answers
asked by
Aymaan
322 views
Joe bought 3 notebooks, 2 boxes of pencils at 1.40 each, and a box of pen at 1.60. She paid a total of 10.40. What was the price
1 answer
84 views