Ask a New Question
Search
The price of a hamburger
. John has a paper route and spends all his weekly allowance on hamburgers and pop. The price of a hamburger is $2 and the price
0 answers
asked by
jenn
524 views
Dominick is in charge of ordering supplies for Harrys hamburger stand. Hamburger buns come in a pack of 12 and frozen hamburger
3 answers
asked by
Harmony
711 views
Which of the following represents a carbohydrate?(1 point) Responses hamburger hamburger hamburger bun hamburger bun cheese
1 answer
97 views
Which of the following represents a carbohydrate?(1 point) Responses cheese cheese hamburger hamburger hamburger bun hamburger
1 answer
asked by
///
127 views
Find each unit price and tell which is the better buy.
A 1/2-pound hamburger for $3.50 ; a 1/3-pound hamburger for $3.25
2 answers
asked by
Amy
760 views
Which of the following represents a carbohydrate?(1 point)
Responses butter butter hamburger bun hamburger bun hamburger
1 answer
146 views
Bubba's Burgers sells hamburgers in a perfectly competitive market at a price of $1.50 each. At the profit-maximizing
0 answers
asked by
Ophilia
519 views
The price of a hamburger increased from $1.10 to $1.59. What percent did the price increase?
2 answers
asked by
Renee
4,022 views
Which of the following represents a carbohydrate?(1 point) Responses butter butter hamburger bun hamburger bun cheese cheese
3 answers
105 views
At the restaurant, hamburgers are on sale for 10% off. If the regular price of the hamburger is $3.20, what is the sale price?
I
2 answers
asked by
Unknown But why know
385 views