Ask a New Question
The price for pears is
A grocery store sells pears, where 8 pears cost $2. How much will 12 pears cost at this rate? Use the scale factor to help you
1 answer
70 views
A grocery store sells pears, where 8 pears cost $2. How much will 12 pears cost at this rate? Use the scale factor to help you
1 answer
63 views
A grocery store sells pears, where 8 pears cost $2. How much will 12 pears cost at this rate? Use the scale factor to help you
1 answer
64 views
A grocery store sells pears, where 8 pears cost $2. How much will 12 pears cost at this rate? Use the scale factor to help you
1 answer
62 views
A grocery store sells pears, where 8 pears cost $2. How much will 12 pears cost at this rate? Use the scale factor to help you
1 answer
59 views
A grocery store sells pears, where 8 pears cost $2. How much will 12 pears cost at this rate? Use the scale factor to help you
1 answer
65 views
A grocery store sells pears, where 6 pears cost $9. How much will 8 pears cost at this rate? Use the scale factor to help you
1 answer
47 views
Mary ate 412
pears and Carmie ate 724 pears.. If they finished all the pears in a box, how many pears were in the box?(1 point)
1 answer
asked by
//////////////////////////////////////////////////
379 views
Mary ate 4 12 pears and Carmie ate 7 24 pears. If they finished all the pears in a box, how many pears were in the box?(1 point)
13 answers
asked by
Kaleb Gilliam
334 views
The price of pears at a farm is $1.41 per pound. Which equation can be used to determine c, the total price of n pounds of pears
1 answer
46 views