Ask a New Question
Search
The junior class is selling granola bars to raise money
The junior class is selling granola bars to raise money They purchased 1250 granola bars and paid a delivery fee of $25 The
1 answer
asked by
Unll
90 views
Two eighth-grade classes are selling chocolate bars to raise money for an end-of-year field trip.
One class is selling chocolate
7 answers
asked by
Caden Low
1,395 views
A teacher wants to buy 9 boxes of granola bars for a school trip. ● Each box usually costs $7, but many grocery stores are
1 answer
59 views
9 A teacher wants to buy 9 boxes of granola bars for a school trip. ● Each box usually costs $7, but many grocery stores are
1 answer
asked by
Daniel
68 views
The boys and girls soccer clubs are trying to raise money for new uniforms. The boy's soccer club is selling candy bars for $2
1 answer
asked by
maddy
708 views
The Orvis Ring High School junior class is selling T-shirts and caps to raise money for their senior trip next year.
The caps
1 answer
10 views
The Orvis Ring High School junior class is selling T-shirts and caps to raise money for their senior trip next year.
The caps
1 answer
10 views
The eighth-grade class is selling candy bars to raise money for a charity project at Thanksgiving. Each candy bar that they sell
1 answer
asked by
blue lobster
166 views
During a cell Mateo about four boxes of granola bars syrup bought 12 boxes of granola bars each box has eight granola bars which
1 answer
46 views
A summer camp is organizing a hike and needs to buy granola bars for the campers. The granola bars come in small boxes and large
1 answer
asked by
Jesse
141 views