Ask a New Question
Search
The equation for the cost for subs at Anne’s Restaurant
The equation for the cost for subs at Anne’s Restaurant is y = 4.75x. If the cost for subs at all three sandwich places were
2 answers
226 views
The equation for the cost of subs at Anne's Restaurant is y =
4.75x. If the cost of subs at all three shops were graphed, which
1 answer
38 views
The equation for the cost of subs at Anne’s Restaurant is y = 4.75x. If the cost of subs at all three shops were graphed,
1 answer
asked by
...
95 views
3.
What is the slope of the line for the cost of subs at Sam’s Sub Shop? Sam's Sub Shop: Cost: |$11 |$22 |$44 Subs: |2 |4 |8
9 answers
asked by
TTR+S<3
6,397 views
Use the table, graph, and equation to answer questions 1 to 4 about three different sub shops What is the unit rate for Fred's
1 answer
48 views
What is the slope of the line for the cost of subs at sam's sub shop?
cost $11 $22 $44 subs 2 subs 4 subs 8 subs A) 2/11 B) 5.5
1 answer
asked by
Anonymous ;)
37 views
What is the slope of the line for the cost of subs at Sam’s Sub Shop?
Sam's Sub Shop Cost $11 $22 $44 Subs 2 subs 4 subs 8 subs
1 answer
142 views
What is the slope of the line for the cost of subs at Sam’s Sub Shop?
Sam's Sub Shop Cost $11 $22 $44 Subs 2 subs 4 subs 8 subs
1 answer
asked by
...
86 views
1.What is the unit rate for Fred's Sub shop?(Will post photo/link in the comments)
A. $10 for 2 subs B. $5 for 2 sub C. $1 for
153 answers
asked by
Savaline
32,981 views
Use the table, graph, and equation to answer questions 1 to 4 about three different sub shops.
What is the unit rate for Fred’s
1 answer
127 views