The equation for the cost for subs at Anne’s Restaurant

  1. The equation for the cost for subs at Anne’s Restaurant is y = 4.75x. If the cost for subs at all three sandwich places were
    1. answers icon 2 answers
    2. views icon 226 views
  2. The equation for the cost of subs at Anne's Restaurant is y =4.75x. If the cost of subs at all three shops were graphed, which
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 38 views
  3. The equation for the cost of subs at Anne’s Restaurant is y = 4.75x. If the cost of subs at all three shops were graphed,
    1. answers icon 1 answer
    2. ... asked by ...
    3. views icon 95 views
  4. 3.What is the slope of the line for the cost of subs at Sam’s Sub Shop? Sam's Sub Shop: Cost: |$11 |$22 |$44 Subs: |2 |4 |8
    1. answers icon 9 answers
    2. TTR+S<3 asked by TTR+S<3
    3. views icon 6,397 views
  5. Use the table, graph, and equation to answer questions 1 to 4 about three different sub shops What is the unit rate for Fred's
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 48 views
  6. What is the slope of the line for the cost of subs at sam's sub shop?cost $11 $22 $44 subs 2 subs 4 subs 8 subs A) 2/11 B) 5.5
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous ;) asked by Anonymous ;)
    3. views icon 37 views
  7. What is the slope of the line for the cost of subs at Sam’s Sub Shop?Sam's Sub Shop Cost $11 $22 $44 Subs 2 subs 4 subs 8 subs
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 142 views
  8. What is the slope of the line for the cost of subs at Sam’s Sub Shop?Sam's Sub Shop Cost $11 $22 $44 Subs 2 subs 4 subs 8 subs
    1. answers icon 1 answer
    2. ... asked by ...
    3. views icon 86 views
  9. 1.What is the unit rate for Fred's Sub shop?(Will post photo/link in the comments)A. $10 for 2 subs B. $5 for 2 sub C. $1 for
    1. answers icon 153 answers
    2. Savaline asked by Savaline
    3. views icon 32,981 views
  10. Use the table, graph, and equation to answer questions 1 to 4 about three different sub shops.What is the unit rate for Fred’s
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 127 views