Ask a New Question
Search
The cost of your favorite lemonade is $3.84 for 3
Carolyn and Kim are selling lemonade this summer.
It costs $0.10 to make each cup of lemonade. They are going to sell
3 answers
asked by
NINA
997 views
the cost of your favorite lemonade is $3.84 for 3 gallons. write this as a unit rate.
1 answer
asked by
you WAHAHAHAHAHAHAH
173 views
The lemonade stand sells cone-shaped cups of lemonade for $0.25 each .How will it cost you to fill the thermos of lemonade you
1 answer
asked by
Wendy
620 views
Bri opened a lemonade stand on her street it cost her 11 dollars a day for supplies and she sells lemonade for $2 a cup if she
1 answer
40 views
He opened a lemonade stand on her street. It cost her $5.25 to buy the supplies each day and she sells lemonade for $1.50 a cup.
1 answer
38 views
Amanda opened a lemonade stand on her street it cost her $10.75 to buy the supplies each day and she sells lemonade for $1.50 a
1 answer
45 views
Briella opened a lemonade stand on her street. It cost her $11 to buy the supplies each day and she sells lemonade for two
1 answer
43 views
Carolyn and Kim are selling lemonade this summer.
It costs 10 cents to make each cup of lemonade. They are going to sell each cup
1 answer
asked by
Anonymous
644 views
Kim wants to have a lemonade stand at the community fair. It cost him two dollars to make each cup of lemonade plus a $40
1 answer
asked by
The
55 views
Jewel is making lemonade to be so at a fair he brought five bags of lemonade for $19.75 complete the equation that models the
1 answer
46 views