The cost of one pencil is $3, and the total

  1. A pen costs twice as much as a pencil. The total cost of 1pen and 1 pencil is $2.10 . If p represents the cost of 1 pencil,
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 81 views
  2. A pencil, eraser and notebook cost a total of $1. If a pencil costs more than 2 erasers, 8 erasers cost more than 3 notebooks,
    1. answers icon 1 answer
    2. Tianze asked by Tianze
    3. views icon 1,623 views
  3. Each pencil costs the same price. What is the price for 1 pencil? Click Here for Help Video.Number of pencils Total Cost 15 15 $
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 6 views
  4. Each pencil costs the same price. What is the price for 1 pencil? Click Here for Help Video.Number of pencils Total Cost 9 9 $
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 9 views
  5. ach pencil costs the same price. What is the price for 1 pencil? Click Here for Help Video.Number of pencils Total Cost 11 11 $
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 84 views
  6. Each pencil costs the same price. What is the price for 1 pencil? Click Here for Help Video.Number of pencils Total Cost 6 6 $
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 10 views
  7. Each pencil costs the same price. What is the price for 1 pencil? Click Here for Help Video.Number of pencils Total Cost 9 9 $
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 6 views
  8. 24Each pencil costs the same price. What is the price for 1 pencil? Click Here for Help Video. Number of pencils Total Cost 12
    1. answers icon 1 answer
    2. 77 asked by 77
    3. views icon 12 views
  9. Each pencil costs the same price. What is the price for 1 pencil? Click Here for Help Video.Number of pencils Total Cost 14 14 $
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 11 views
  10. Each pencil costs the same price. What is the price for 1 pencil? Click Here for Help Video.Number of pencils Total Cost 11 11 $
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 39 views