The cost of one pencil

  1. A pen costs twice as much as a pencil. The total cost of 1pen and 1 pencil is $2.10 . If p represents the cost of 1 pencil,
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 81 views
  2. the cost of apen is 3 times the cost of a pencil. the cost of 4 pencils and 3 pens is $9.75. what is the cost of a pencil?can't
    1. answers icon 2 answers
    2. Larry asked by Larry
    3. views icon 771 views
  3. A pencil, eraser and notebook cost a total of $1. If a pencil costs more than 2 erasers, 8 erasers cost more than 3 notebooks,
    1. answers icon 1 answer
    2. Tianze asked by Tianze
    3. views icon 1,624 views
  4. Jenifer bought 2 notebooks and a pencil.One notebook cost twice as much as the other.The pencil cost $.30.She spent $ 6.75.How
    1. answers icon 3 answers
    2. Bibi asked by Bibi
    3. views icon 781 views
  5. Each pencil costs the same price. What is the price for 1 pencil? Click Here for Help Video.Number of pencils Total Cost 9 9 $
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 9 views
  6. Each pencil costs the same price. What is the price for 1 pencil? Click Here for Help Video.Number of pencils Total Cost 9 9 $
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 8 views
  7. Each pencil costs the same price. What is the price for 1 pencil? Click Here for Help Video.Number of pencils Total Cost 15 15 $
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 6 views
  8. Each pencil costs the same price. What is the price for 1 pencil? Click Here for Help Video.Number of pencils Total Cost 11 11 $
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 40 views
  9. Each pencil costs the same price. What is the price for 1 pencil? Click Here for Help Video.Number of pencils Total Cost 6 6 $
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 10 views
  10. Each pencil costs the same price. What is the price for 1 pencil? Click Here for Help Video.Number of pencils Total Cost 14 14 $
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 12 views