Ask a New Question
Search
The cost of one muffin is $m The cost of
At Yummy Restaurant, each muffin cost 2/5 as much as each hamburger. Rita paid $45.50 for 15 muffin and 7 hamburgers.
(a) Find
1 answer
asked by
Anonymous
479 views
three dozen muffins cost $9.00 determine the cost per muffin determine the cost per muffin.
which process will you use to solve
11 answers
32 views
a cup of coffee cost .75 cents more than a donut, angelo buys 6 donuts and 2 muffins which cost 12.50 total. how much does 1
1 answer
62 views
The cost of one muffin is $m
The cost of three cupcake is $2m Write an algebraic expression in m for the cost of : Five muffins
1 answer
asked by
Santana
45 views
Question
If three dozen muffins cost $9, what is the cost per muffin?(1 point) Responses $0.25 $0.25 $4.00 $4.00 $0.50 $0.50
1 answer
asked by
Better be right BOT
82 views
If three dozen muffins cost $9, what is the cost per muffin?(1 point)
Responses $0.25 $0.25 $4.00 $4.00 $0.50 $0.50 $3.00
1 answer
asked by
Blocks
155 views
If three dozen muffins cost $9, what is the cost per muffin?(1 point)
Responses $0.25 $0.25 $4.00 $4.00 $0.50 $0.50 $3.00 $3.00
1 answer
asked by
myworldwha
182 views
If three dozen muffins cost $9, what is the cost per muffin? (1 point)
O S0.25 © S4.00 O 50.50 • $3.00
1 answer
69 views
If three dozen muffins cost $9, what is the cost per muffin?
(1 point) A. $0.25 B. $4.00 C. $0.50 D. $3.00
1 answer
asked by
nobody
165 views
If three dozen muffins cost 9 dollars what is the cost per muffin
1 answer
64 views