The cost of a pencil is described by the equation

  1. A pen costs twice as much as a pencil. The total cost of 1pen and 1 pencil is $2.10 . If p represents the cost of 1 pencil,
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 81 views
  2. The cost of a pencil is described by the equation y=$0.19x. What is the cost for one pencil?(1 point) $ Remaining Attempts : 3
    1. answers icon 1 answer
    2. Lee Hooni 🖤 asked by Lee Hooni 🖤
    3. views icon 13 views
  3. the cost of apen is 3 times the cost of a pencil. the cost of 4 pencils and 3 pens is $9.75. what is the cost of a pencil?can't
    1. answers icon 2 answers
    2. Larry asked by Larry
    3. views icon 770 views
  4. A pencil, eraser and notebook cost a total of $1. If a pencil costs more than 2 erasers, 8 erasers cost more than 3 notebooks,
    1. answers icon 1 answer
    2. Tianze asked by Tianze
    3. views icon 1,623 views
  5. Jenifer bought 2 notebooks and a pencil.One notebook cost twice as much as the other.The pencil cost $.30.She spent $ 6.75.How
    1. answers icon 3 answers
    2. Bibi asked by Bibi
    3. views icon 781 views
  6. The cost of a pencil is described by the equation y=$0.19x . What is the cost for one pencil?(1 point)$
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 110 views
  7. The cost of a pencil is described by the equation y=$0.19x. What is the cost for one pencil?(1 point) $
    1. answers icon 9 answers
    2. @ asked by @
    3. views icon 1,514 views
  8. The cost of a pencil is described by the equation y=$0.19x . What is the cost for one pencil?(1 point) $
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 14 views
  9. The cost of a pencil is described by the equation y=$0.19x . What is the cost for one pencil?(1 point)
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 13 views
  10. The cost of a pencil is described by the equation y = $0.19x. What is the cost for one pencil? (1 point)
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 38 views