Ask a New Question
Search
The cost of a half-gallon
The cost of a half-gallon of orange juice at your local store is $2.78. Write this as a unit rate.(1 point) Responses $5.56/1
1 answer
125 views
The cost of a half gallon of ice cream at your local store is $5.46 points write this as a unit rate.
$2.73/1 gallon $5.46/ 1
1 answer
asked by
shoto
176 views
The cost of a half-gallon of orange juice at your local store is $2.78. Write this as a unit rate.
$2.78/1 gallon $4.36/1 gallon
1 answer
asked by
...
283 views
The cost of a half-gallon of paint at a paint store is $17.99. Write this as a unit rate.
Responses 35.98$/1 gallon 26.99$/1
1 answer
139 views
22 gallons of gas cost $65.56 what is the unit rate for 1 gallon of gas a $298 per gallon be $3.28 per gallon city $3.08 per
11 answers
asked by
Anna
2,401 views
A grocery store bought milk for $2.50 per half gallon and stored it in two refrigerators. During the night, one refrigerator
1 answer
123 views
REVIEW: Candace purchased 6 gallons of gas for $13.56. What is the constant of proportionality that relates the cost in dollars,
1 answer
93 views
The cost of your favorite lemonade is $3.84 for 3 gallons. Write this as a unit rate.
A. $3.84/1 gallon B. $1.28/1 gallon C. 1
3 answers
asked by
Callie
4,148 views
Janine is having seven friends over for breaksfast. Of the eight people who will be eating breakfast, six like orange juice
1 answer
asked by
Kiyoshi Kasume(Help?)
608 views
The cost of your favorite lemonade is $3.84 for 3 gallons. Write this as a unit rate.
$3.84/1 gallon $1.28/1 gallon 1 gallon/
1 answer
74 views