The cost for a pack

Showing results 1 through 10 of 29,028.
  1. Jenny wants to buy soda at the grocery store. The store offers three different packages. Which package has the best unit price?6
    1. answers icon 11 answers
    2. furry are best asked by furry are best
    3. views icon 313 views
  2. Jenny wants to buy soda at the grocery store. The store offers three different packages. Which package has the best unit price?6
    1. answers icon 1 answer
    2. Blocks asked by Blocks
    3. views icon 186 views
  3. Jenny wants to buy soda at the grocery store. The store offers three different packages. Which package has the best unit price?
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 135 views
  4. Suppose a manufacturer estimates its marginal cost at $1.00 per pack, it's own price elasticity at -2, and sets its price at
    1. answers icon 2 answers
    2. Marie asked by Marie
    3. views icon 608 views
  5. Jenny wants to buy soda at the grocery store. The store offers three different packages. Which package has the best unit price?6
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 96 views
  6. Time buys 6 individual cans of drink for $0.87 per can.a) If he pays in cans, find the total cost of the cans b) A pack of 6
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 28 views
  7. Laticia bought a pack of pencils for school. There were 8 pencils in the pack and the pack sold for $3.68. Write and solve an
    1. answers icon 1 answer
    2. Lala_BTS asked by Lala_BTS
    3. views icon 563 views
  8. Jenny wants to buy soda at the grocery store. The store offers three different packages. Which package has the best unit price?6
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 273 views
  9. Fun & Games is having a sale. There is a special price for games sold in packs. Pack A cost $ 41.70 and includes Feisty Fox,
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 410 views
  10. It cost $ 3.56 to buy a pack of pencil which of the following equation shows the amount of money needed d to buy K pack of
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 24 views