Ask a New Question
Search
The cafeteria is serving pie
The cafeteria is serving pie for dessert. Each serving will be 1/8 of a pie. how many servings will they be able to make if they
2 answers
asked by
Diana
530 views
1) You are serving students to find out their opinion of the quality of food served in the school cafeteria . We decided to pull
5 answers
asked by
WOW!!!!!!
1,113 views
School cafeteria has a juice dispenser that holds 640 lid ounces of juice when completely filled. Juice is offered in two
1 answer
94 views
Cruz purchased a large pizza for $12.75. It serves 5 people. What is the cost per serving?
$2.55 per serving $2.60 per serving
1 answer
asked by
Joanie
168 views
Cruz purchased a large pizza for $14.10. It serves 6 people. What is the cost per serving?
$1.41 per serving $2.35 per serving
1 answer
asked by
jasmine coffin
121 views
School cafeteria has a juice dispenser that holds 640 lid ounces of juice when completely filled. Juice is offered in two
1 answer
87 views
Would I get in trouble if I sit somewhere beside the cafeteria for lunch? If so, where can I find a seat in the cafeteria, and
1 answer
56 views
A serving of chicken noodle soup is 120 milliliters. how many liters of soup will the cafeteria need to serve 350 students
1 answer
asked by
mythreyee
533 views
Missy wants to tell the cafeteria manager that he or she should provide healthier meals to kids at school. However, she knows
3 answers
100 views
Missy wants to tell the cafeteria manager that he or she should provide healthier meals to kids at school. However, she knows
1 answer
79 views