The cafeteria has 144 bananas,

  1. A cafeteria manager needs to know how many apples and bananas to place in a cafeteria vending machine. He conducted a survey,
    1. answers icon 4 answers
    2. Jessica asked by Jessica
    3. views icon 733 views
  2. A school cafeteria sells sandwiches for $4.50 each, cartons of milk for $1 and bananas for $0.50 each. One table of students
    1. answers icon 2 answers
    2. Anna asked by Anna
    3. views icon 588 views
  3. A school cafeteria sells sandwiches for $4.50 each, cartons of milk for $1 and bananas for $.50 each. One table of students
    1. answers icon 1 answer
    2. Paul M asked by Paul M
    3. views icon 722 views
  4. A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 28 views
  5. A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 26 views
  6. A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 23 views
  7. A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 29 views
  8. A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 23 views
  9. A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 27 views
  10. A grocery store sells bananas, where 6 bananas cost $3. How much will 16 bananas cost at this rate? Use the scale factor to help
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 34 views