Ask a New Question
Search
Taylor wants to make granola
Taylor wants to make granola bars for her hiking club. The recipe calls for 3
4 of a cup of raisins for 2 batches of granola
1 answer
41 views
To make granola, mix together 3/8 of a cup of cereal with 1/6 of a cup of honey. How many cups of granola will the recipe make?
1 answer
asked by
Damarious
621 views
A granola mix sells for $8.99 a pound. Tung wants to buy a bag of granola mix that weighs 7.8 pounds. The bag of granola mix
1 answer
48 views
Joyce wants to mix granola and raisins together to make a snack for her class. Granola costs $2 per pound and raisins cost $4.50
1 answer
asked by
BearBear1234
231 views
Joyce wants to mix granola and raisins together to make a snack for her class. Granola costs $2 per pound and raisins cost $4.50
1 answer
asked by
Anonymous
159 views
Joyce wants to mix granola and raisins together to make a snack for her class. Granola costs $2 per pound and raisins cost $4.50
1 answer
173 views
Joyce wants to mix granola and raisins together to make a snack for her class. Granola costs $2 per pound and raisins cost $4.50
1 answer
asked by
UNKNOWN
241 views
Joyce wants to mix granola and raisins together to make a snack for her class. Granola costs $2 per pound and raisins cost $4.50
1 answer
asked by
yes c
121 views
A 500-gram bag of granola costs $4, and a 2-kilogram bag of granola costs $15. What is the least expensive way to buy 2,000
3 answers
asked by
could you help me please?
808 views
Erica is making homemade granola bars. She wants to cover each granola bar with a thin layer of chocolate. In order to figure
1 answer
asked by
Rayla
76 views