Ask a New Question
Search
Suppose cheese costs $22 per
Suppose cheese costs $22 per kilogram. Ella buys a 75-gram piece of cheese and Ali buys a 250-gram piece of cheese.
How much more
5 answers
asked by
lill
1,076 views
It takes 6 slices of bread, 9 oz of cheese, and 2 oz of butter to
make three grilled-cheese sandwiches. What is the cost per
1 answer
asked by
t
153 views
Dewayne owns a restaurant and buys two types of cheese. Cheese 1 costs $7 per pound and Cheese 2 costs $10 per pound. Dewayne
1 answer
94 views
A recipe for mac and cheese calls for 6 cups of pasta for every 5 cups of cheese. Suppose a restaurant is making a large batch
1 answer
30 views
A recipe for mac and cheese calls for 6 cups of pasta for every 5 cups of cheese. Suppose a restaurant is making a large batch
1 answer
28 views
A recipe for mac and cheese calls for 6 cups of pasta for every 4 cups of cheese. Suppose a restaurant is making a large batch
1 answer
27 views
A recipe for mac and cheese calls for 6 cups of pasta for every 4 cups of cheese. Suppose a restaurant is making a large batch
1 answer
32 views
A recipe for mac and cheese calls for 6 cups of pasta for every 4 cups of cheese. Suppose a restaurant is making a large batch
1 answer
44 views
A recipe for mac and cheese calls for 6 cups of pasta for every 4 cups of cheese. Suppose a restaurant is making a large batch
1 answer
42 views
A recipe for mac and cheese calls for 6 cups of pasta for every 4 cups of cheese. Suppose a restaurant is making a large batch
1 answer
20 views