Ask a New Question
Search
Store A sells 5 bagels
(02.03)
The table shows the price of bagels at two different stores: Store Price Bagels Bagel Stop $6.00 15 bagels Yummy Bagels
1 answer
113 views
Store A sells 5 bagels for $2.05. store B sells 3 bagels for $1.35.How do the unit rates compare?
I found the unit rate for b, it
9 answers
asked by
Anonymous
3,801 views
A local store is running a special on bagels. Bagels are $5 for 3 bagels. How much would it be if I bought a dozen bagels?
Explai
4 answers
asked by
PLZZZZZZZZZZ! HELP ME!
546 views
Bagel Emporium burned 10% of the total amount of bagels produced on Saturday. If 208 bagels were burned, how many bagels did
1 answer
asked by
mav welborn
46 views
Bagel Emporium burned 8% of the total amount of bagels produced on Saturday. If 416 bagels were burned, how many bagels did they
1 answer
56 views
Bagel Emporium burned 10% of the total amount of bagels produced on Saturday. If 208 bagels were burned, how many bagels did
1 answer
77 views
Bagel Emporium burned 10% of the total amount of bagels produced on Saturday. If 208 bagels were burned, how many bagels did
1 answer
asked by
shhh
55 views
Bagel Emporium burned 8% of the total amount of bagels produced on Saturday. If 416 bagels were burned, how many bagels did they
1 answer
asked by
mav welborn
58 views
Bagel Emporium burned 8% of the total amount of bagels produced on Saturday. If 416 bagels were burned, how many bagels did they
1 answer
asked by
shhh
43 views
Bagel Emporium burned 8% of the total amount of bagels produced on Saturday. If 416 bagels were burned, how many bagels did they
1 answer
asked by
mav welborn
61 views