Store A advertises a sale

  1. Store A advertises that the television is on sale for 30% off the original price. Store B advertises that it is reducing the
    1. answers icon 2 answers
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 398 views
  2. A furniture store advertises a 50% off sale. After one week everything is marked 30% off the sale price. What is the new price
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 105 views
  3. Two stores sell the same refrigerator for the same original price. Store A advertises that the refrigerator is on sale for 15%
    1. answers icon 1 answer
    2. morning asked by morning
    3. views icon 217 views
  4. Im the same person from my other questions!Two stores sell the same computer for the same original price. Store A advertises
    1. answers icon 3 answers
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 974 views
  5. Two stores sell the same refrigerator for the same original price. Store A advertises that the refrigerator is on sale for 15%
    1. answers icon 1 answer
    2. pi asked by pi
    3. views icon 92 views
  6. Two stores sell the same refrigerator for the same original price. Store A advertises that the refrigerator is on sale for 15%
    1. answers icon 1 answer
    2. Ivegot-U asked by Ivegot-U
    3. views icon 35 views
  7. A furniture store advertises a 50% off sale. After one week everything is marked 30% off the sale price. What is the new price
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 113 views
  8. Store A advertises a sale for 3 loaves of bread for $5.94. Explain how to use an equivalent rate to find the unit price of the
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 31 views
  9. Store A advertises a sale for 3 loaves of bread for $5.94. Explain how to use an equivalent rate to find the unit price of the
    1. answers icon 1 answer
    2. The boundaries of the former Soviet Union changed asked by The boundaries of the former Soviet Union changed
    3. views icon 20 views
  10. A store advertises 25% off an item that regularly sells for $500 .a. What is the sale price of the item? b. How is a 25%
    1. answers icon 1 answer
    2. Pebble asked by Pebble
    3. views icon 365 views