Ask a New Question
Search
Stacy uses 4 cups of
Stacy and Steve each have brownies of equal size,as shown.
Stacy cuts her brownie into halves.Steve cuts his brownie into
0 answers
asked by
Anonymous
647 views
In "Ribbons," lan shouts excitedly when he first sees his grandmother, but Stacy thinks about the ballet lessons she has had to
1 answer
asked by
Icy
1,031 views
A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)Responses8
1 answer
asked by
dee
45 views
Stacy wants to make cake pops and cupcakes for her birthday party. She needs
1 2 of a cup of vegetable oil for the cake pops and
1 answer
120 views
About how many cups of fruit does the USDA recommend eating each day?
(1 point) Responses 2 cups 2 cups 4 cups 4 cups 8 cups 8
1 answer
137 views
Question A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)
1 answer
asked by
REMMYYBoOoOoOoOyyyyyss
34 views
A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)
Responses
1 answer
asked by
mav welborn
38 views
A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point) Responses
1 answer
asked by
REMMYYBoOoOoOoOyyyyyss
45 views
A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)
Responses
1 answer
asked by
shhh
39 views
A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)
Responses
1 answer
78 views