Ask a New Question
Search
Sophia bought ff folders that
Sophia bought ff folders that cost $0.95 each and mm markers that cost $0.85 each. Sales tax is 7.75%. Which expression
1 answer
asked by
Maria Candea
23 views
On the way home from rug shopping, Sophia stopped and bought a rectangular cake. The bottom is not frosted, but all other sides
2 answers
asked by
Rainbowz4Life
724 views
Sarah bought 8 folders and 3 rulers. Lea bought 8 rulers and 3 folders. Sarah paid $1.25 more than Lea. How much was each folder
1 answer
asked by
jade
746 views
Sarah bought 8 folders and 3 rulers. Lea bought 8 rulers and 3 folders. Sarah paid $1.25 more than Lea. How much was each folder
2 answers
asked by
Amy
1,527 views
Sarah bought 8 folders and 3 rulers. Lea bought 8 rulers and 3 folders. Sarah paid $1.25 more than
Lea. How much was each folder
2 answers
asked by
Anna
130 views
Sophia’s doctor suspects she’s been using marijuana for a long period of time. Which set of symptoms best describes what
1 answer
75 views
Question
The fourth grade teachers at Pedro's school need 6 boxes of yellow folders and 4 boxes of green folders. Each box
1 answer
125 views
The school store sells 18 folders for $4.50. Select the three unit rates that describe this sale.
A. $0.25 per folder B. 4
1 answer
111 views
Serena paid $20.20 for 36 folders. She bought 16 more folders than rulers. If each folder cost $0.50 more than each ruler, how
3 answers
asked by
iesha
601 views
3 batteries cost $5r and 8 folders cost $2r. Jason bought 6 batteries and 4 folders how much does he pay. Give answer in terms
2 answers
asked by
robin
391 views