Ask a New Question
Search
Sonia bought 15 pounds of candies to give away for
Sonia bought 15 pounds of candies to give away for Halloween. She paid $25 for the candies. What is the cost per pound?(1 point)
1 answer
299 views
Sonia bought 15 pounds of candies to give away for Halloween. She paid $25 for the candies. What is the cost per pound? (1
1 answer
55 views
Amaya bought 15 pounds of candies to give away for holloeween. She paid $25 for the candies. What is the cost per pound
1 answer
asked by
Hanna
90 views
Ms. Wilmeth bought 4 bags of candies. Each bag contained 8 candies. She put an equal number of these candies into each of 9 gift
10 answers
asked by
Red is SUS
2,034 views
Jacob bought a bag containing 100 small candies. He starts eating the candies at a rate of 5 candies per minute. Answer the
1 answer
60 views
Jayden bought a bag containing 85 small candies. He starts eating the candies at a rate of 5 candies per minute. Answer the
1 answer
53 views
Jacob bought a bag containing 100 small candies. He starts eating the candies at a rate of 5 candies per minute. Answer the
1 answer
54 views
Qasim bought a bag containing 75 small candies. He starts eating the candies at a rate of 2 candies per minute. Answer the
1 answer
75 views
Qasim bought a bag containing 75 small candies. He starts eating the candies at a rate of 2 candies per minute. Answer the
1 answer
92 views
Tia bought a bag of bulk candies. Tia counted them and found that 18 were red, 10 were green, 26 were purple, and 32 were orange
1 answer
66 views