Six pencils and three rubbers

  1. Six pencils and three rubbers cost 234neira, pencils and two rubbers cost 184neira . How much does cach cost?
    1. answers icon 1 answer
    2. Adam asked by Adam
    3. views icon 263 views
  2. Six pencils and three rubbers cost #1170. Five pencils and two rubbers cost#920. How much does each cost?
    1. answers icon 1 answer
    2. Ogbonnaya Micheal asked by Ogbonnaya Micheal
    3. views icon 28 views
  3. Six pencils and three rubbers cost #1170.Five pencils and two rubbers cost #920.How much does each cost?
    1. answers icon 1 answer
    2. Janeth asked by Janeth
    3. views icon 48 views
  4. A store sells packages of pencils. Which package offers the best unit price? 12 pencils for $3.36 12 pencils for $3.36 15
    1. answers icon 1 answer
    2. . asked by .
    3. views icon 221 views
  5. A store sells packs of pencils that each contain a different number of pencils different packs are Listed $1.80 for six pencils
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 109 views
  6. A store sells packs of pencils that each contain a different number of pencils. The different packs are listed:$1.80 for 6
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 160 views
  7. A store sells packs of pencils that each contain a different number of pencils. The different packs are listed:$1.80 for 6
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 134 views
  8. A store sells packs of pencils that each contain a different number of pencils. the different packs are listed:A $1.80 for 6
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 98 views
  9. Twenty-four pencils are in a package. The students use 3/8 of the pencils. How many did they use? Responses A 8 pencils8 pencils
    1. answers icon 1 answer
    2. A Local Wanderer In Search asked by A Local Wanderer In Search
    3. views icon 155 views
  10. Dic has a total of x pencils. If he uses 2/4 of his pencils to color his drawings and 12/24 of his pencils to write notes, he
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 173 views