Six friends split the cost

  1. it cost a group of college friends, 320 to reserve a private room at a local restaurant. If the 20 friends split the cost of
    1. answers icon 1 answer
    2. shoto asked by shoto
    3. views icon 122 views
  2. Jayani bought 8.4 pounds of food for $5.92 per pound. She then split it equally between herself and three friends. If they split
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 60 views
  3. Shannon and three friends are driving 2000miles to California.The car consumes 3 gallons of gas per 75 miles,and gas costs $2.00
    1. answers icon 3 answers
    2. Antwaneece asked by Antwaneece
    3. views icon 546 views
  4. You and 3 friends order a pizza, 4 large drinks, and a loaf of cheese bread.You split the cost evenly with your friends. What
    1. answers icon 2 answers
    2. milan asked by milan
    3. views icon 1,338 views
  5. Philip is going on a 4000-kilometer road trip with three friends. The car consumes 6 liters of gas per 100 kilometers and gas
    1. answers icon 2 answers
    2. Libby asked by Libby
    3. views icon 618 views
  6. Jill and her friends split the cost of a large pizza evenly among 4 people. Each person spent $5.Which equation can you use to
    1. answers icon 1 answer
    2. ψ(`∇´)ψ asked by ψ(`∇´)ψ
    3. views icon 30 views
  7. Jill and her friends split the cost of a large pizza evenly among 4 people. Each person spent $5.Which equation can you use to
    1. answers icon 1 answer
    2. ψ(`∇´)ψ asked by ψ(`∇´)ψ
    3. views icon 27 views
  8. Trent and three friends are ordering a pizza. they play to split the cost and they want to spend at most 3.50 per person. Write
    1. answers icon 0 answers
    2. Tristan Lee asked by Tristan Lee
    3. views icon 542 views
  9. Trent and three friends are ordering a pizza. they play to split the cost and they want to spend at most 3.50 per person. Write
    1. answers icon 1 answer
    2. Tristan Lee asked by Tristan Lee
    3. views icon 557 views
  10. Alex and four of his friends are planning to split he cost of lunch. They want to spend at most $6 per person. write and solve
    1. answers icon 1 answer
    2. Theresa A Novack asked by Theresa A Novack
    3. views icon 103 views