Sinead bought 2 shirts for

  1. Sinead bought 2 shirts for $15.68 each and a pair of shoes for $42.77. If she paid for the items with a $100 bill, how much
    1. answers icon 1 answer
    2. Grace Conner asked by Grace Conner
    3. views icon 216 views
  2. Marv bought t-shirts. 3/5 of the t-shirts were orange. 3/5 of the remaining t-shirts were blue and there were 4 white t-shirts.
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 318 views
  3. Mr Wee bought t-shirts at $5 each and sold them at $9each. Those who bought 2 t-shirts from him were given one t-shirt free. At
    1. answers icon 1 answer
    2. Izzah asked by Izzah
    3. views icon 592 views
  4. If Julie bought 8 T-shirts, she would be short $28. If she bought 4 T-shirts and 3 baseball hats, she would have $17 left. If
    1. answers icon 1 answer
    2. Please Help!!! asked by Please Help!!!
    3. views icon 1,485 views
  5. If Julie bought 8 T-shirts, she would be short $28. If she bought 4 T-shirts and 3 baseball hats, she would have $17 left. If
    1. answers icon 2 answers
    2. t asked by t
    3. views icon 3,752 views
  6. If Julie bought 8 T-shirts, she would be short $28. If she bought 4 T-shirts and 3 baseball hats, she would have $17 left. If
    1. answers icon 1 answer
    2. jade asked by jade
    3. views icon 771 views
  7. Aldo and Shamir bought 11 shirts combined. Aldo bought 4 less than twice as many shirts as Shamir. SOLVE to find how many shirts
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 112 views
  8. Lester bought 8 T-shirts. The shirts came in p packages. Write an expression that shows how many T-shirts were in each package.
    1. answers icon 1 answer
    2. Sierra plains asked by Sierra plains
    3. views icon 81 views
  9. The student council is buying school T-shirts to sell during a fundraiser. The cost (y) of school T-shirts is a linear function
    1. answers icon 4 answers
    2. Amy asked by Amy
    3. views icon 2,386 views
  10. Specialty t-shirts are being sold online for $30 plus a one-time handling fee of $2.75. The total cost is a function of the
    1. answers icon 4 answers
    2. kayla asked by kayla
    3. views icon 2,630 views