Sherri has 6 apples. Mark

  1. Sherri has 6 apples. Mark eats 4 of the apples. How many apples does Sherri have left? Complete the equation.(1 point) _____ −
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 17 views
  2. Mark is selling gourmet apples at a price of ​$2per pound. ​ Currently, he sells 100 pounds of apples per week. This​
    1. answers icon 1 answer
    2. AOL asked by AOL
    3. views icon 115 views
  3. Mark bought four times as many apples as Harry and three times as many apples as Martin. If Mark, Harry, and Martin purchased
    1. answers icon 2 answers
    2. Dawn asked by Dawn
    3. views icon 1,343 views
  4. Sherri’s babysitter charges a flat fee of $10 and an additional $3 per hour. If last time Sherri owed the babysitter $28, how
    1. answers icon 2 answers
    2. anonymous asked by anonymous
    3. views icon 339 views
  5. which is meaning does the personification in this sentence suggestapples always win in my eyes apples are my favorite fruit
    1. answers icon 1 answer
    2. Ren asked by Ren
    3. views icon 78 views
  6. A box of apples was delivered to Paul's Pies and Cakes. He put half of the apples aside for a pie he would make later. He put 25
    1. answers icon 2 answers
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 630 views
  7. If a grocery store, apples are sold in two different ways . you can buy individual apples for $0.75 each or you can buy 5 apples
    1. answers icon 2 answers
    2. Shanti asked by Shanti
    3. views icon 745 views
  8. Pilar picked 12 apples. She gave 1/4 of the apples to Dwayne, 1/4 of the apples to Murphy, and 1/4 of the apples to kelley. How
    1. answers icon 2 answers
    2. Kesha asked by Kesha
    3. views icon 767 views
  9. Ritika bought a few green apples and a few red apples. There were 35more green apples than red apples. If the ratio of green
    1. answers icon 3 answers
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 1,143 views
  10. Tia owns a fruit shop and is selling a fresh lot of apples and oranges. She wants the ratio of apples to oranges sold to be 4 to
    1. answers icon 1 answer
    2. mikiel asked by mikiel
    3. views icon 167 views