Ask a New Question
Search
Sheldon has 4 candy bars
Sheldon has 4 candy bars and wants to split them among his 5 friends. If each person gets the same amount, what part of the
1 answer
asked by
Alexis
761 views
Adam was selling candy bars for a school fundraiser. He left home with N candy bars on Saturday morning, and after selling to
1 answer
212 views
Ayaka wanted to buy 3 boxes of candy bars and an extra 30 bars, but she needed to stay under 200 candy bars. Which of the
1 answer
asked by
Math
134 views
Shelby made $200 from selling candy bars, Large x, candy bars sell for $4 each and smaller y, candy bars for $2 each. Write an
1 answer
asked by
Victoria
742 views
Candy Bars Part 1
A group of friends are planning to sell candy bars at the school shop. They conduct a small survey among 30
1 answer
asked by
Brianna sapp
52 views
Candy Bars Part 1
A group of friends are planning to sell candy bars at the school shop. They conduct a small survey among 30
1 answer
asked by
Brianna sapp
50 views
At a grocery store candy bars are priced 4 for $2.00. LaWanda needs 12 candy bars for a party which equation can be used to find
1 answer
asked by
Jerald
574 views
1 candy bar costs 1.25, 2 candy bars cost 2.50, 3 candy bars cost 3.75, 4 candy bars cost 5.00, and 5 candy bars cost 6.25. The
1 answer
314 views
Eliana ate 2 ¾ candy bars and Kali ate 5 2/8 candy bars. If they finished all the candy bars in the box, how many candy bars
1 answer
asked by
???
294 views
Eliana ate 2 ¾ candy bars and Kali ate 5 2/8 candy bars. If they finished all the candy bars in the box, how many candy bars
1 answer
121 views