Sheila has a 12 gallon

  1. The cost of a half-gallon of orange juice at your local store is $2.78. Write this as a unit rate.(1 point) Responses $5.56/1
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 137 views
  2. Sheila weighs 60 kg and is riding a bike. Her momentum on the bike is 340 kg • m/s. The bike hits a rock, which stops it
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 45 views
  3. Sheila’s car goes 150 miles on 5 gallons of gas. Derek’s car goes 105 miles on 3 gallons of gas. How many more miles does
    1. answers icon 1 answer
    2. Kaesawn Johnson asked by Kaesawn Johnson
    3. views icon 69 views
  4. Give the pronoun that would replace the underlined nouns...In the first sentence it says Sheila's picture won first place in the
    1. answers icon 15 answers
    2. helping my son w/ H.Wan tryin to impress ;-) asked by helping my son w/ H.Wan tryin to impress ;-)
    3. views icon 7,392 views
  5. The cost of a half gallon of ice cream at your local store is $5.46 points write this as a unit rate.$2.73/1 gallon $5.46/ 1
    1. answers icon 1 answer
    2. shoto asked by shoto
    3. views icon 182 views
  6. The cost of a half-gallon of orange juice at your local store is $2.78. Write this as a unit rate.$2.78/1 gallon $4.36/1 gallon
    1. answers icon 1 answer
    2. ... asked by ...
    3. views icon 288 views
  7. 4. Pick the statement below that is TRUE. HELP VIDEO * 2 points Sheila can buy each item on her list 2 times. Sheila can buy 1
    1. answers icon 9 answers
    2. views icon 117 views
  8. Sheila wants to test the reasonableness of her answer to the expression below by using compatible numbers,- 8 + 19 + 8 Which
    1. answers icon 5 answers
    2. views icon 148 views
  9. Sheila wants to test the reasonableness of her answer to the expression below by using compatible numbers.Negative 8 + 19 + 8
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 45 views
  10. 22 gallons of gas cost $65.56 what is the unit rate for 1 gallon of gas a $298 per gallon be $3.28 per gallon city $3.08 per
    1. answers icon 11 answers
    2. Anna asked by Anna
    3. views icon 2,418 views