Sernina makes 2 1/4 cups

  1. Sernina makes 2 1/4 cups of popcorn using 1 1/2 tablespoons of kernels. She wants to know how many tablespoons of kernals to use
    1. answers icon 1 answer
    2. Simon Lowe asked by Simon Lowe
    3. views icon 44 views
  2. Sernina makes 2 1/4 cups of popcorn using 1 1/2 tablespoons of kernels. She wants to know how many tablespoons of kernals to use
    1. answers icon 1 answer
    2. Simon Lowe asked by Simon Lowe
    3. views icon 41 views
  3. Sernina makes 2 1/4 cups of popcorn using 1 1/2 tablespoons of kernels. She wants to know how many tablespoons of kernals to use
    1. answers icon 1 answer
    2. Simon Lowe asked by Simon Lowe
    3. views icon 46 views
  4. Colin uses 23cup of vegetable oil in each cake that he makes for his father's bakery. If Colin made 8 cakes, how much oil did
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 113 views
  5. Mrs. Tran makes 2 gallons of punch for her party. How many cups of punch did she make?(Hint: 1 gallon = ? cups ) 1 gallon =. 4
    1. answers icon 2 answers
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 404 views
  6. Mrs. Tran makes 2 gallons of punch for her party. How many cups of punch did she make?(Hint: 1 gallon = ? cups ) 1 gallon =. 4
    1. answers icon 2 answers
    2. looooo asked by looooo
    3. views icon 1,016 views
  7. A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)Responses8
    1. answers icon 1 answer
    2. dee asked by dee
    3. views icon 83 views
  8. Wendell is making punch for a party. The recipe he using says 4 cups pineapple juice, 8 cups orange juice, and 12 cups lemon
    1. answers icon 16 answers
    2. Stephon asked by Stephon
    3. views icon 4,443 views
  9. About how many cups of fruit does the USDA recommend eating each day?(1 point) Responses 2 cups 2 cups 4 cups 4 cups 8 cups 8
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 170 views
  10. Question A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)
    1. answers icon 1 answer
    2. REMMYYBoOoOoOoOyyyyyss asked by REMMYYBoOoOoOoOyyyyyss
    3. views icon 73 views