Ask a New Question
Scott uses three 14 gallon
The cost of a half-gallon of orange juice at your local store is $2.78. Write this as a unit rate.(1 point) Responses $5.56/1
1 answer
146 views
Scott uses three 14 gallon tanks of gas a month. What is the average number of gallons he uses daily in a 30 day month? Give
7 answers
asked by
joe
2,179 views
The cost of a half gallon of ice cream at your local store is $5.46 points write this as a unit rate.
$2.73/1 gallon $5.46/ 1
1 answer
asked by
shoto
195 views
The cost of a half-gallon of orange juice at your local store is $2.78. Write this as a unit rate.
$2.78/1 gallon $4.36/1 gallon
1 answer
asked by
...
295 views
Scott Brothers, Inc. follows the qualitative characteristic of consistency. This means that
Answer a. Scott applies the same
1 answer
asked by
Anton
805 views
22 gallons of gas cost $65.56 what is the unit rate for 1 gallon of gas a $298 per gallon be $3.28 per gallon city $3.08 per
11 answers
asked by
Anna
2,426 views
Scott planted a tomato seedling in a 5-gallon bucket and recorded its height at the end of each week. Scott made a scatter plot
1 answer
56 views
Which of the following statements best describes the Supreme Court ruling in the Dred Scott Case? (1 point) Responses
Scott, once
1 answer
asked by
alyssa
163 views
1. What was the Supreme Court's ruling on the Dred Scott case? (1 point)D
red Scott should be considered free since he had lived
14 answers
asked by
TTR+S<3
3,673 views
Which of the following statements best describes the Supreme Court ruling in the Dred Scott Case?
(1 point) A. Scott, once a
1 answer
162 views