Ask a New Question
Search
Sau has 30 pens and Randy has 14. How many
Sau has 30 pens and Randy has 14. How many pens must Randy give Sau so that Sau shall have 3 times as many as Randy
1 answer
asked by
Richlove
38 views
Say has 30 pens and Randy has 14. How many pens must Randy give Sau so that Sau shall have 3 times as many as Randy
1 answer
asked by
Richlove
43 views
An office supply store sells 128 pens in each bag. A business bought 9 bags of pens one month and 7 bags of pens the next month.
1 answer
10 views
An office supply store sells 128 pens in each bag. A business bought 9 bags of pens one month and 7 bags of pens the next month.
1 answer
asked by
drake
22 views
ok i'd appreciate it if someone could give me the answer to this one problem and tell me how its solved so i can do the rest on
0 answers
asked by
Jake T.
774 views
At Office Mart, a box of 10 ballpoint pens costs $8. What is the unit price?(1 point)
Responses $0.80/pen $0.80/pen 0.80 pens/$1
1 answer
203 views
At Office Mart, a box of 10 ballpoint pens costs $8. What is the unit price?(1 point)
Responses 1.25 pens/$1 1.25 pens/$1
1 answer
asked by
songoku
121 views
At Office Mart, a box of 10 ballpoint pens costs $8. What is the unit price?(1 point)
Responses $1.25/pen $1.25/pen 1.25 pens/$1
1 answer
asked by
Lucy connexus 6th grade
18 views
At Office Mart, a box of 10 ballpoint pens costs $8. What is the unit price?(1 point)
Responses 1.25 pens/$1 1.25 pens/$1 0.80
1 answer
asked by
googoogaga
246 views
At Office Mart, a box of 10 ballpoint pens costs $8. What is the unit price?(1 point)
Responses $1.25/pen $1.25/pen 0.80 pens/$1
1 answer
247 views