Ask a New Question
Search
Sarita used 54 ounces of
How do Jessica’s feelings about Sarita change? (1 point) Responses She figures out Sarita is jealous of her. She figures out
1 answer
asked by
love god
33 views
Sarita used 54 ounces of apples to make an apple pie. How many pounds and ounces of apples did Sarita use?
5 answers
asked by
Kee-Kee
1,475 views
Sarita showed the steps to solving the equation.
5 (x minus 3) + 7 (x + 4) = 73 Steps Sarita’s Solution Sarita’s Verification
10 answers
159 views
In the book perfect with the capital p which care has a respected that is from the store close with the sister share clothes
1 answer
59 views
A bag of popcorn contains 13 1/3
ounces. Your friend eats 1/4 of the bag. How many ounces did he eat?(2 points) Responses 6 2/3
1 answer
asked by
shhh
61 views
Samuel bought an 8-ounce bag of lettuce and two 1-pound bags of carrots. Which is the total weight of the lettuce and carrots in
1 answer
92 views
At the grocery store, one brand of ice cream costs $4.50 for 48 ounces. The same brand costs $7 for 128 ounces or $3 for 64
1 answer
asked by
Please check my answers
214 views
At the grocery store, one brand of ice cream costs $4.50 for 48 ounces. The same brand costs $7 for 128 ounces or $3 for 64
1 answer
61 views
At the grocery store, one brand of ice cream costs $4.50 for 48 ounces. The same brand costs $7 for 128 ounces or $3 for 64
1 answer
asked by
tyler
56 views
Samuel bought an 8-ounce bag of lettuce and two 1-pound bags of carrots.
Which is the total weight of the lettuce and carrots in
1 answer
98 views