Sarah uses 3/4 pound of

  1. Sarah blends coffee for Tasti-Delight. She needs to prepare 170 lbs of blended coffee beans selling for $3.59 per pound. She
    1. answers icon 1 answer
    2. lauren asked by lauren
    3. views icon 4,603 views
  2. Sarah blends coffee for Tasti-Delight. She needs to prepare 170 lbs of blended coffee beans selling for $3.59 per pound. She
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 1,317 views
  3. Sarah Meeham blends coffee for Tasi-Delight. She needs to prepare 140 pounds for blended coffee beans selling for $5.07 per
    1. answers icon 2 answers
    2. Danny asked by Danny
    3. views icon 1,205 views
  4. Sarah bought 1.4pounds of seed that costs 0.4 per pound. How much does Sarah pay for the seed? You are suppose to use a 10x10
    1. answers icon 1 answer
    2. Brenda asked by Brenda
    3. views icon 446 views
  5. Sarah mixes cashews that cost $9.00 per pound with 50 lb of peanuts that cost $5.00 per pound. How many pounds of cashews should
    1. answers icon 1 answer
    2. Kim asked by Kim
    3. views icon 699 views
  6. Marri bought 1/2 pound licorice, 1/3 pound of candy worms, and 2/5 pound of jawbreakers. how many more pounds of licorice than
    1. answers icon 1 answer
    2. [1BOTHELP2BRO3]+ asked by [1BOTHELP2BRO3]+
    3. views icon 263 views
  7. Ned caught 1/3 pound of fish. Sarah caught 5/12 pound of fish. Jessica caught 1/6 pound of fish. Which diagram shows how to find
    1. answers icon 2 answers
    2. Maya asked by Maya
    3. views icon 811 views
  8. Ned caught 1/3 pound of fish. Sarah caught 5/12 pound of fish. Jessica caught 1/6 pound of fish. Which diagram shows how to find
    1. answers icon 3 answers
    2. Maya asked by Maya
    3. views icon 1,424 views
  9. Sarah Meeham blends coffee for​ Tasti-Delight. She needs to prepare 150 pounds of blended coffee beans selling for $4.45 per
    1. answers icon 3 answers
    2. Brandy asked by Brandy
    3. views icon 1,635 views
  10. Jackie needs to chicken feed for her chickens. She can buy a 40 pound bag for $30.99 or a 10 pound bag for $12.98. Which size
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 83 views