Sandra bought 4 pounds of

  1. Mother bought 5 pounds of chicken, 7 pounds of beef, and 3 pounds of pork. What is the mean weight of the meat?5 pounds 7 pounds
    1. answers icon 1 answer
    2. Dolly bu asked by Dolly bu
    3. views icon 111 views
  2. Pretend you are Sandra, an online consumer advocate. Answer the question that been submitted to your website.“Sandra; I bought
    1. answers icon 1 answer
    2. viibexxx asked by viibexxx
    3. views icon 90 views
  3. A merchant bought 15 2/5 pounds of apples and pears to sell at a fruit stand. 8 3/4 pounds were apples. Calculate the number of
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 101 views
  4. Eric went to the store and boughtpounds of cheese. Eric also bought pounds of turkey. What was the total amount of turkey and
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 67 views
  5. sandra bought 3 pounds of sweet potatoes for $4.14 what is the cost per pound of the sweet potatoes
    1. answers icon 1 answer
    2. z asked by z
    3. views icon 100 views
  6. Sandra bought 4 pounds of sweet potatoes for $6.32. What is the cost per pound of the sweet potatoes?A. $10.32 B. $1.49 C. $0.63
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 31 views
  7. Sandra bought 5 pounds of sweet potatoes for $7.20. What is the cost per pound of the sweet potatoes?
    1. answers icon 1 answer
    2. drakeboing asked by drakeboing
    3. views icon 26 views
  8. Sandra bought 4 pounds of sweet potatoes for $5.60. What is the cost per pound of the sweet potatoes?
    1. answers icon 9 answers
    2. views icon 165 views
  9. sandra bought four bags of nails the weights of bags in pounds (lb) are shown 2 5/6, 1 1/4, 2 1/4, 1 1/3 what is the closest
    1. answers icon 3 answers
    2. gothsinnerangel asked by gothsinnerangel
    3. views icon 1,441 views
  10. Amanda and Jessica bought vegetables for their newly opened restaurant. Amanda bought potatoes and onions. For every 18 pounds
    1. answers icon 1 answer
    2. ash asked by ash
    3. views icon 1,591 views