Sam made chicken tacos. The recipe requires 2 ½ pounds

  1. Sam made chicken tacos. The recipe requires 2 ½ pounds of chicken. Sam bought 4 ¾ pounds of chicken. How many pounds of
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 73 views
  2. Sam made chicken tacos. The recipe requires 2 ½ pounds of chicken. Sam bought 4 ¾ pounds of chicken. How many pounds of
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 120 views
  3. Sam made chicken tacos. The recipe requires 2 ½ pounds of chicken. Sam bought 4 ¾ pounds of chicken. How many pounds of
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 121 views
  4. Inspired by a video, Brooke decided to try a Filipino chicken recipe. The recipe requires 2 1/2 pounds of chicken. Brooke bought
    1. answers icon 1 answer
    2. [1BOTHELP2BRO3]+ asked by [1BOTHELP2BRO3]+
    3. views icon 82 views
  5. Inspired by a video, Brooke decided to try a Filipino chicken recipe. The recipe requires 2 1/2 pounds of chicken. Brooke bought
    1. answers icon 1 answer
    2. [1BOTHELP2BRO3]+ asked by [1BOTHELP2BRO3]+
    3. views icon 102 views
  6. Inspired by a video, Brooke decided to try a Filipino chicken recipe. The recipe requires 212 pounds of chicken. Brooke bought
    1. answers icon 1 answer
    2. [1BOTHELP2BRO3]+ asked by [1BOTHELP2BRO3]+
    3. views icon 86 views
  7. Inspired by a video, Brooke decided to try a Filipino chicken recipe. The recipe requires 2 1/2 pounds of chicken. Brooke bought
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 189 views
  8. sue buys 8.5 pounds of chicken to make tacos. she uses 0.3 pound of chicken. how many tacos can sue make? how many pounds of
    1. answers icon 5 answers
    2. Cosmic asked by Cosmic
    3. views icon 2,541 views
  9. Sue buys 8.5 pounds of chicken to make tacos. She uses 0.3 pound of chicken for each taco. How many tacos can sue make?
    1. answers icon 1 answer
    2. Sylvia asked by Sylvia
    3. views icon 722 views
  10. Raphael went to the store and bought 2 1/2 pounds of chicken for $9.00 at this rate how much would it cost for 1, 2 and 3 pounds
    1. answers icon 1 answer
    2. grandma cookie asked by grandma cookie
    3. views icon 86 views